Махрові рушники
Всі водні процедури, в будинку і за його межами, ніколи не обходяться без махрового рушника. Збираючись на природу, пляж або в спортзал, ми обов'язково беремо з собою рушник. М'якими і ніжними махровими рушниками приємно користуватися. А ось залишитися без нього в у незручний момент, навпаки, дуже неприємно. Щоб придбати хороший рушник, потрібно звернути увагу на його основні параметри.
Розмір махрового рушника
Багато в чому призначення рушники визначається його розміром. За розміром рушники умовно поділяються на:
- махрові серветки, наприклад 30*30 см;
- рушники для рук або ніг, розміром 35*70 см або 40*80см;
- Для особи, 50*90 см або 50*100 см;
- Великі лазневі або пляжні рушники, 110*150 см, 70*140 см, 160*80 см.
Щільність махрового рушника
Хороший махровий рушник практично моментально вбирає воду. Ця властивість називається гігроскопічністю, вона залежить насамперед від щільності махрового рушника.
Чим довший і густіший ворс рушники, тим краще рушник вбирає воду. Але тут є «одне але», справа в тому що довгий і пухнастий ворс дуже довго сохне і швидко зношується. Тому оптимальним, прийнято вважати довжину ворсу махрового рушника близько 5 міліметрів і щільність 400 - 500 грам на квадратний метр.
При цьому, довжина петель кухонних або пляжних махрових рушників зазвичай менша, близько 3 мм, а щільність від 300 до 450 г/м2. Це пов'язано з тим що такі вироби використовуються у більш агресивних умовах, крім того менш щільні махрові рушники швидше сохнуть.
Щільність рушники практично ніколи не вказується на етикетці. Її можна оцінити за вагою виробу. Наприклад, рушник розміром 50*100 см повинен важити 200 - 250 грам.
Склад махрового рушника
Від складу тканини рушники також залежить його здатність вбирати воду. Найбільш поширеним матеріалом для їх виробництва є бавовна. Вона сама по собі відмінно вбирає воду. При цьому бавовна гігієнічна і приємна до тіла, не викликає алергії або подразнення шкіри. Крім того бавовна добре забарвлюється натуральними, а значить безпечними барвниками.
Ще одним популярним матеріалом сьогодні стає бамбукове волокно. Бамбукові рушники чудово витирають воду, відрізняються м'якістю і ніжністю на дотик.
З метою економії виробники часто додають до складу рушників штучні матеріали, наприклад силікон або поліестер. До таких махровим рушникам слід ставитися з обережністю, оскільки штучні добавки погіршують їх гігроскопічність.
Виключенням можуть стати махрові рушники з модала. Це штучний, але не синтетичний матеріал, який виготовляється з натуральної деревини. Гігроскопічність модалових рушників в півтора рази вище бавовняних.