Обираємо постільну білизну - нотатки господаркам

  • Переглядів: 1028

Кожна господиня знає наскільки складно буває часом обрати по-справжньому хорошу і якісну постільну білизну. Від її вибору втому числі буде залежати якість вашого сну. Наприклад, якщо наволочка або простирадло будуть неприємні до тіла, ні про який здоровий і міцний сон і говорити не доводиться.

Сьогодні мова піде про те, як же правильно слід обирати постільну білизну, такі собі нотатки господаркам.

Що ж, почнемо!

Насамперед, рекомендується звертати увагу на розміри постільної білизни. Якщо ви хочете, щоб підодіяльник легко надягався на ковдру, його слід вибрати на п'ять сантиметрів більшим ковдри. Теж саме стосується розміру простирадла, воно має бути трохи більше матраца, на якому ви спите.

Що ж до наволочок, той тут все просто, вони, як правило, мають стандартні розміри. Наприклад, сімдесят на сімдесят сантиметрів, або сімдесят на п'ятдесят сантиметрів. Загалом, габарити наволочок будуть залежати від розмірів Ваших подушок.

Враховуйте допуск на можливу усадку тканини, вона може становити до 5 %, це 10 см на два метри. Усадка не є ознакою низькоякісної тканини, вона в тій чи іншій мірі характерна для більшості натуральних тканин. Тому ніколи не купуйте постільну білизну «в притул». Як правило усадка проявляється після першого прання і в подальшому розміри постільної білизни не змінюються.

Далі переходимо до вибору забарвлення постільної білизни.

Від кольору білизни може залежати легкість засипання. Краще всього віддати перевагу постільній білизні спокійній забарвлення. Яскраві кольори здатні збуджувати нервову систему людини, тому засинати на такій постільні білизні може бути складніше.

КПБ

Але це не означає, що яскрава білизну ніколи не варто брати. Можна, наприклад, звернути свою увагу на оригінальну постільну білизна з нанесеними орнаментами або цікавими зображеннями. До того ж, більшість людей воліють спати в абсолютній темряві, і в цьому випадку колір не зможе якось вплинути на якість сну. А ось прокидатися вранці, на яскравому постільній білизні, напевно буде простіше.

Поряд з розміром і кольором постільної білизни, важливий матеріал, з якого вона виготовлена. Тут відразу варто сказати про те, що найкраще купувати постільну білизну, пошиту з натуральної сировини. Оскільки синтетичні тканини в деяких випадках можуть викликати у людини алергічні реакції.

До натуральних матеріалів з ​​яких виготовляють постільну білизну, можна віднести - шовк, льон, а також бавовна. Льон і шовк це елітні матеріали, тому постільна білизна із них, буде коштувати дуже дорого. А ось білизна з бавовни може похвалитися доступною ціною і високими експлуатаційними характеристиками.

Обираючи «одяг» для вашого ліжка, віддавайте перевагу спеціалізованим торговим точкам, наприклад, інтернет-магазину постільної білизни. Або купуйте вироби відомих і перевірених виробників.