Коротка довідка по тканинах або як вибрати постільну білизну

  • Переглядів: 1373

Дуже часто люди несправедливо недооцінюють важливість такого, на перший погляд, мало важливого предмета як постільна білизна. Адже в ліжку ми проводимо не так вже й мало часу. Комфортна та затишна постільна білизна сприяє хорошому сну а, отже, самопочуттю, бадьорості та свіжості протягом дня. Кожна поважаюча себе господиня підходить до питання «як вибрати і купити постільну білизну?» з усією відповідальністю. Але як не розгубитися у величезному асортименті тканин і матеріалів? Спробуємо коротко розібратися, чим же все-таки відрізняється постільна білизна.

 

З яких матеріалів сьогодні виготовляють постільну білизну?

 

1. Натуральні - тканини, що складаються з ниток рослинного або тваринного походження. Сюди відносяться льон, бавовна, шерсть, шовк. Ці матеріали використовуються людиною тисячі років. Натуральна постільна білизна приємна до тіла, відмінно вбирає надлишки вологи, не електризується, здатна добре переносити прання і прасування. Серед недоліків - менший в порівнянні з синтетичними тканинами термін служби, відносно легко мнеться, а отже вимагає прасування.

2. Штучні - тканини, які отримують шляхом хімічної обробки органічних речовин. Приміром, з целюлози (дерева) виходить віскоза, з бамбука - бамбукове волокно. Постільна білизна з штучних тканин гігроскопічна, гарно пропускає повітря, малюнок на ній яскравий і довговічний. Вона не електризується, не вимагає делікатного режиму прання, віджимання або прасування, але вона менш міцна, ніж допустимо постільна білизна з бавовни.

3. Синтетичні - тканини одержувані методом синтезу волокон. До синтетичних матеріалів відносяться поліамід, поліестер, спандекс та ін. Синтетична постільна білизна не мнеться, легко переться і швидко сохне, не сідає, не розтягується. Хоча науково їх шкідливість не обґрунтована, але регулярно спати на постільній білизні, отриманій шляхом хімічного впливу на, можливо, канцерогенні або токсичні речовини, на наш погляд, не варто.

4. Сумішеві - тканини, одержувані шляхом змішування синтетичних волокон з натуральними. Наприклад, змішуючи бавовну з поліестером, отримують полікоттон. Постільна білизна з таких тканин недорога, практична, зносостійка, довговічна, легко преться, швидко сохне і не вимагає делікатного прасування. З недоліків погана паро проникність та здатність накопичувати статичну електрику.

 

Можете вважати нас старомодними, але з перерахованих вище матеріалів на наш погляд варто мати справу тільки з натуральними тканинами. За рядом критеріїв таких як, наприклад співвідношення ціна - якість, експлуатаційні характеристики, тактильні властивості і т.д. перше місце займає бавовняна постільна білизна.

 

Основні види бавовняних тканин для постільної білизни

 

Бавовняні тканини в свою чергу відрізняються типом плетіння, товщиною волокон і щільністю тканини. Найпоширеніші тканини з яких виготовляють постільну білизну - бавовняні:

1. Бязь - тканина, що отримується шляхом, так званого полотняного переплетення ниток. Постільна білизна з бязі міцна, «дихаюча», практична і, що важливо, недорога постільна білизна. З цих причин основна маса постільної білизни шиється саме з бязі.

2. Поплін - тканина, що отримується шляхом полотняного плетіння, але з використанням ниток різної товщини. В результаті на її поверхні помітні маленькі рубчики. Постільна білизна з попліну дуже м'яка і приємна на дотик, а також міцна та зносостійка.

3. Ранфорс - більш щільний і міцний різновид бязі. Постільна білизна з ранфорсу м'яка і гладенька, має відмінні гігієнічні характеристики, добре прасується та переться.

4. Сатин - тканина особливого (сатинового) плетіння при якому використовуються сильно скручені нитки. В результаті тканина має характерний «шовковий» блиск. Постільна білизна з сатину довговічна та здатна витримати до 400 прань без зміни кольору і тільки потім злегка тьмяніє. Сатинова постільна білизна не мнеться, не дає усадки, добре пропускає повітря і вбирає надлишки вологи. Але коштує така постільна білизна не дешево.

5. Перкаль - це тонка, але дуже щільна бавовняна тканина полотняного плетіння. Для виробництва перкалю використовують тільки довговолокнисті сорти бавовни. Завдяки цьому постільна білизна з перкалю міцна та зносостійка і в той же час м'яка, ніжна і шовковиста. Постільна білизна з перкалю традиційно відноситься до класу люкс та ніяк не може стояти дешево.

Ми розглянули тільки найпоширеніші бавовняні тканини, з яких виробляють постільну білизну. Існує ще безліч тканин, які не так широко використовуються або які є різновидом перерахованих вище. Наприклад, бавовняна постільна білизна буває з батисту, ситцю, бязі-люкс, крепу, тику, страйп-сатину, мако-сатину, жаккарду, твилу та ін.

Сподіваємося наша стаття допомогла вам розібратися і тепер ви можете купити постільну білизну, яка підійде саме вам.

 
Відгуки про товари
Відгуки про магазин постільної білизни
4.8
Кількість відгуків 94
5
88%
4
6%
3
3%
2
0%
1
1%