Як оцінити якість тканини постільної білизни?

  • Переглядів: 7177

Основна складність при купівлі комплекту постільної білизни, полягає у виборі типу тканини з якої він виготовлений.  Адже сьогодні для пошиття постільної білизни використовується близько десятка різновидів тканин. Це бязь, сатин, перкаль, поплін, ранфорс, міткаль, ситець, фланель, твил, біоматін та інші.

Часто відмінності між деякими видами тканин настільки незначні, що визначити їх не зможе не тільки покупець, але і продавець. Але вас, як споживачів, і не повинні цікавити глибокі технічні параметри тієї чи іншої тканини. Вам, в першу чергу, важливо купити постільну білизну, гарної якості, за оптимальною ціною. А для того щоб оцінити якість тканини, потрібно звернути увагу на кілька найважливіших її параметрів.

Будь-яка тканина складається з ниток (пряжі) певного матеріалу. Тобто, якщо узагальнити, то властивості тканини визначаються лише двома параметрами. Перший - це матеріал, з якого вона виготовлена. Другий - спосіб обробки і плетіння ниток. До другого параметру відносяться також тип плетіння, поверхнева щільність і щільність плетіння тканини.

Матеріал тканини

Практично всі натуральні тканини для постільної білизни, виготовляються всього з декількох типів волокна - це бавовна, льон або шовк. Тканина постільної білизни може складатися з одного типу матеріалу, або їх суміші. Краще, якщо вона буде повністю натуральної, але незначні штучні або синтетичні добавки, цілком допустимі.

Якщо говорити про вибір матеріалу, то найпоширенішим є бавовна. До речі, всі тканини, перераховані вище, є бавовняними. Якщо у вас немає специфічних вимог, то бавовняна постільна білизна підійде і вам. Адже вона гігієнічна і практична, при цьому може бути дорогою або дешевою, повсякденною або святковою.

Інформацію про склад тканини, в більшості випадків, можна знайти на упаковці КПБ. Наскільки її можна вважати правдивою, це вже інше питання.

Поверхнева щільність тканини

Якщо говорити зрозумілою мовою, то поверхнева щільність показує, скільки матеріалу містить один квадратний метр тканини. І відповідно вимірюється в грамах на квадратний метр. Як правило, чим більше значення має поверхнева щільність, тим товстіша тканина. Але порівнювати за цим показником можна тільки однотипні тканини. Наприклад хороший сатин має щільність 115-125 г/м2, в той час як бязь, з таким же значенням щільності, не найкраща.

Значення поверхневої щільності зазвичай не вказано на упаковці. Її приблизну величину можна уточнити у продавця.

Щільність плетіння

Щільність плетіння це кількість ниток в одному квадратному сантиметрі тканини. Для сучасних тканин вона може має значення від 20 до 280 ниток на квадратний сантиметр.

Напевно у вас був невдалий досвід покупки постільної білизни з низькою щільністю плетіння. Така тканина просвічується і виглядає як марля, білизна із неї не дуже приємна на дотик і недовговічна. Приклад такої тканини - ситець, або низькоякісна бязь.

Навпаки, тканини з високим показником щільності плетіння, мають вишуканий зовнішній вигляд і відмінні експлуатаційні показники. Крім того, на таких тканинах відмінно виглядають складні малюнки. Саме тому постільна білизна 3d виготовляється з тканин щільного плетіння, таких як сатин, перкаль або ранфорс.

Тип плетіння тканини

Сьогодні для постільної білизни в основному використовуються тканини таких типів плетіння:

  • полотняне;
  • сатинова;
  • жаккардовое;

 

Тип плетіння це спосіб переплетення ниток тканини. Деякі тканини визначаються видом плетіння. Наприклад бязь - це тканина тільки полотняного плетіння, сатин - тільки сатинового. Інші ж, наприклад перкаль, не залежать від його типу.

Схама полотняного плетения ткани постельного беья

Полотняне плетіння

Найбільш простим і поширеним є полотняне плетіння. Це тип плетіння в якому нитки перекриваються через одну. Поверхня таких тканин однакова з обох сторін. Недорога постільна білизна, як правило, виготовляється тільки з тканин полотняного плетіння. До них відносяться: бязь, ситець, ранфорс, іноді перкаль.

Схема сатинового плетения постельной ткани

Сатинове плетіння

По виду плетіння, отримала назву одна з найкращих тканин постільної білизни - сатин. Тканина сатинового плетіння відрізняється вишуканим зовнішнім виглядом. Постільна білизна з сатину зовні нагадує шовк і володіє характерним блиском, при цьому не містить ніяких штучних, "шовкових" ниток. Сатин - це елітна, міцна і зносостійка, але й дорога тканина.

Жаккардовый КПБ

Жакардовий КПБ

Жакардове плетіння - використовується тільки для елітного постільної білизни. Малюнок жакардової тканини утворюється переплетенням її ниток, а не наноситься фарбою на готову тканину. Це складний вид плетіння, і відповідно, жакардова постільна білизна одна з найдорожчих.

Інформація про тип плетіння тканини, також не вказується на етикетці КПБ. При необхідності, озброївшись лупою, ви зможете визначити його самостійно.

 
Відгуки про товари
Відгуки про магазин постільної білизни
4.8
Кількість відгуків 94
5
88%
4
6%
3
3%
2
0%
1
1%